Dzisiaj jest 19 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (176) Marzec 2006
 Nr 3 (176) Marzec 2006  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Tczewski szpital w prywatne ręce?
Muzyka jest ich pasją
Spotkanie w sprawie ulicy Kościuszki
Co słychać w Zespole Szkół nr 2
Sesja Rady Miejskiej


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Równaj do najlepszych


17.02. br. w naszej szkole odbył się apel „Równaj do najlepszych”. Ciekawie przybliżono nam kalendarium „dwójki” - najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły.
Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, najlepsi sportowcy oraz laureaci konkursu recytatorskiego poezji Wł. Broniewskiego. Najwyższą notę w szkole podstawowej uzyskał Michał Borys z kl. VA , a w gimnazjum Oskar Janik z kl. III B (nazwiska najlepszych uczniów zamieszczamy na stronie internetowej szkoły zs2pelplin.republika.pl).
Michał i Oskar mogli wykazać się swoją wiedzą w konkursie „6 w rozumie”. Poznaliśmy zwycięzców konkursów przedmiotowych na etapie szkolnym i powiatowym. W międzynarodowym konkursie „Go, Europe go” została wyróżniona Marlena Kamińska z kl. III a gimnazjum.
Podczas apelu wysłuchaliśmy poezji Wł. Broniewskiego w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego, pięknych walców zagranych przez szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem p. M. Sikory, jak również piosenek w wykonaniu chóru szkolnego CDN oraz rodzeństwa - Oli i Dawida Smolińskich.
Na ręce pani dyrektor Marii Czapiewskiej składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich nauczycieli za trud włożony w kształcenie naszych postaw i przekazywanie nam wiedzy. Koleżankom i kolegom życzymy sukcesów w nauce i przypominamy nasze hasło: „Równaj do najlepszych”.
Za przygotowanie apelu serdecznie dziękujemy pani Beacie Owsiak i Samorządowi Uczniowskiemu.


Autor: Ewa KulasPelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003