Dzisiaj jest 19 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (176) Marzec 2006
 Nr 3 (176) Marzec 2006  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Foto-wspomnienie
Męczennicy pelplińskiej jesieni
Biblioteki Pelplina
Tczewski szpital w prywatne ręce?
Muzyka – praca – przyjemność


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Zespół Braci Drossel
Muzyka jest ich pasją


Jako samodzielny zespół działają dopiero od dwóch lat, a zyskali już sympatię pelplińskiej publiczności od tej najmłodszej do najstarszej.
W skład zespołu wchodzą bracia Krzysztof i Tomek oraz Magda.
Znane przeboje z lat 60., 70. i 80. w wykonaniu i interpretacji Zespołu Braci Drossel podrywają do tańca, a niepowtarzalny głos Tomka w połączeniu z ciepłym głosem Magdy w wokalu dają słuchaczom długo niezapomniane przeżycie artystyczne. Zespół gra na weselach, studniówkach, festynach i innych imprezach. Wzrastająca popularność zespołu sprawiła, iż do końca roku prawie wszystkie soboty mają już zajęte.
Krzysztof i Tomek pochodzą z muzykalnej rodziny, gdyż wcześniej muzykował ich ojciec Bogdan i wujek Gracjan. Początkowo bracia grali w zespole rockowym działającym przy ośrodku kultury w Pelplinie „Celki” – Krzysztof na perkusji, Tomek na instrumencie klawiszowym.
Po rozwiązaniu się zespołu, Krzyszof grał na perkusji w profesjonalnym zespole, z którym nagrał płytę, a Tomek wraz z Wojtkiem Rogaczewskim grali w zespole „Atest”.
Dwa lata temu Tomek postanowił spróbować własnych sił. Do zespołu, jako wokalistkę, zaprosił swoją dziewczynę Magdę, a Krzysztof wykonywaną muzykę wzbogaca żywą perkusją. Tomek za zaoszczędzone pieniądze zakupił wysokiej klasy sprzęt. Zespół nagrał płytę i przymierza się do kolejnej.
Jeżeli ktoś chciałby darmową płytę nagraną przez Zespół Braci Drossel, wystarczy zadzwonić po numer 601 184 922 lub 058/ 536 49 22. Zespół posiada także swoją stronę internetową www.braciadrossel.pl, na której można dowiedzieć się więcej o zespole.
Popularność muzyków sprawia, że jeżeli ktoś chciałby zamówić zespół na wesele lub imprezę, musi to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Zespół swój sprzęt wypożycza także do nagłaśniania imprez.


Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003