Dzisiaj jest 19 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (176) Marzec 2006
 Nr 3 (176) Marzec 2006  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Foto-wspomnienie
Muzyka – praca – przyjemność
Biblioteki Pelplina
Męczennicy pelplińskiej jesieni
Sesja Rady Miejskiej


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


SOSW w Pelplinie
Uczniowie zdobywają medale


Utrzymujące się tego roku mrozu nie są przeszkoda dla wytrwałych sportowców, którzy mimo pogodowych przeszkód dzielnie trenują podwyższając swoja formę, aby być gotowym na zaproszenia do zawodów.
1 marca b.r. na pływalni krytej w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w pływaniu.
Z uwagi na to, że najbliższe pływalnie znajdują się w Tczewie i Starogardzie, a także na bariery finansowe związane z regularnym korzystaniem z basenu, nasi uczniowie nie maja możliwości treningu w wodzie. Mimo to dzielnie podjęli wyzwanie i to z jakim skutkiem!
Do zawodów przystąpiło 7 ośrodków. Naszą placówkę reprezentowało 5 zawodników: Renata Baniecka, Jan Moczyński, Grzegorz Białkowski, Bartek Sadowski i Wojciech Szucki.
Złotą medalistką zawodów, w swojej kategorii wiekowej została nasza uczennica Renata Baniecka- zdobyła złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym ( Renia popłynęła kraulem),. To nie był jej jedyny medal. Zdobyła tez brąz na dystansie 50 m stylem klasycznym (żabka)! Reniu gratulujemy.
Pozostali zawodnicy choć nie wywalczyli medali, także nie maja się czego wstydzić. Zabrakło im co prawda trochę szczęścia, widoczne też były braki techniczne spowodowane tym, że nie trenują na basenie, ale popłynęli naprawdę dobrze, zwłaszcza, że zawody były na wysokim poziomie. Im również gratulujemy.
W punktacji drużynowej nasza szkoła zajęła III miejsce. W sztafecie zajęliśmy miejsce IV, nieznacznie przegrywając ze Starogardem Gdańskim.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Pani Magdzie Godzinie, naszej nauczycielce W-F, która przygotowała zawodników i gorąco ich dopingowała.


Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003