Dzisiaj jest 21 maja 2018 r.
  Nr 12 (173) Grudzień 2005
 Nr 12 (173) Grudzień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Foto-wspomnienie
Autem młodość
BIEDA JEDNOCZY, CZYLI DEBRZNO 2005
Świąteczne potrawy w konkursie
Martyńscy


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


W pelplińskiej ZSZ
Świąteczne potrawy w konkursie


9 grudnia o godz. 10.00 uroczyście rozpoczął się po raz pierwszy w historii Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pelplinie konkurs kulinarny pt. „Świąteczna Wyżerka”. Organizatorki, Agnieszka Pawella i Katarzyna Różyńska mają nadzieję, że konkurs ten na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych uroczystości.
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Pelplinie kształci i wychowuje ok. 150 uczniów. Młodzież nasza uczy się konkretnych zawodów takich, jak; piekarz, cukiernik, introligator, drukarz, kucharz, malarz, sprzedawca, stolarz, mechanik, lakiernik, fryzjer. Tego dnia jednak nie sprawdzano ich wiedzy książkowej, ale oceniana była pomysłowość wykonania i zaprezentowania pysznych potraw świątecznych.
Ten konkurs nie odbyłby się, gdyby nie hojność pracodawców, którzy ufundowali nagrody. Pragniemy pięknie podziękować: Wydawnictwu „Bernardinum”, Zakładom Mięsnym Rąbała, Piekarni Meler, właścicielom sklepów: tekstylnego Lubowiecki, mięsnego Dziel, spożywczego German, „Sezam”, „Wszystko dla Ciebie”, jak również właścicielom firm: salonu „Orange” z Pelplina i „Metrix AB” z Tczewa, którzy choć nie są pracodawcami naszych uczniów, postanowili wspomóc nas, przekazując nagrody.
Organizacja konkursu przebiegała bardzo sprawnie. Uczniowie przygotowali własne potrawy, zarówno słone, jaki i słodkie. Ponadto przepięknie udekorowali stoły. Stanęli na wysokości zadania. Jury pod przewodnictwem dyrektora Zbigniewa Zgody miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Dlatego też nagrody przydzielono w dwóch kategoriach: słonej i słodko-słonej. W pierwszej kategorii zwyciężyła drużyna Honoraty Sieniek z II a, która otrzymała odtwarzacz DVD, a w drugiej kategorii główną nagrodę – ekspres do kawy, otrzymała Kinga Murawska również z II a.
Po oficjalnej części konkursu został przeprowadzony kiermasz. Wszyscy uczniowie liceum, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli nabyć za symboliczną złotówkę przygotowane potrawy. Zarobione pieniądze każda klasa przeznaczy na wycieczkę, wyjazd do kina lub kulig.
To był wyjątkowy dzień. Wszyscy świetnie się bawili, a uczniowie zastanawiają się już, jakie potrawy przygotują na przyszłoroczny konkurs.


Autor: A. P., K. R.Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003