Dzisiaj jest 26 maja 2019 r.
  Nr 9 (170) Wrzesień 2005
 Nr 9 (170) Wrzesień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kociewskie potrawy w finale
Zakończenie lata w Międzyłężu
Obiad za uśmiech
Tym, co życie oddali za Polskę
Uczczono 66. rocznicę wybuchu II wojny światowej


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Rozpoczęto budowę drogi


Dzięki staraniom samorządu lokalnego, w Lignowach Szlacheckich po kilku latach oczekiwania rozpoczęła się budowa drogi na osiedlu Lindałowo. Powstanie asfaltowa jezdnia i chodnik na odcinku 700 metrów. Prace bardzo sprawnie wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.
Natomiast ciągle odkładana jest przez powiat sprawa nowej nawierzchni drogi prowadzącej w stronę Walichnów, która podlega tczewskiemu starostwu.
W okresie letnim uciążliwym problemem dla 15 rodzin z Lignów Szl. stało się zaopatrzenie w wodę. Są to gospodarstwa położone na tzw. Górkach i na Nizinie Walichnowskiej. Brakuje tam wody w studniach. Sytuację tę rozwiązałoby podłączenie do wodociągu wiejskiego. W budżecie gminnym znalazły się fundusze na dokumentację budowy dwóch nitek sieci wodociągowej. Zdaniem sołtysa Lignów Szl. Stanisława Gierszewskiego, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym podłączenie do wodociągu wiejskiego niezbędna jest budowa trzeciej nitki wodociągowej. W tej sprawie już interweniował u władz samorządowych w Pelplinie.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003