Dzisiaj jest 16 grudnia 2019 r.
  Nr 9 (170) Wrzesień 2005
 Nr 9 (170) Wrzesień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Odszedł naczelnik Roman Kosiecki
Tym, co życie oddali za Polskę
Kociewskie potrawy w finale
Obiad za uśmiech
Zakończenie lata w Międzyłężu


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Zakończono dożywianie w DPS
Obiad za uśmiech


Ponad 100 dzieci przez całe lato korzystało z posiłków wydawanych na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, organizowanych w ramach corocznej akcji dożywiania najuboższych.
– Czasy, w których żyjemy, są ciężkie, a bezrobocie od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – mówi Rufin Wysocki, dyrektor DPS w Pelplinie. – Dlatego uważam, że tego typu przedsięwzięcia są bardzo potrzebne a, co najważniejsze, mogą wywołać uśmiech na twarzy niejednego dziecka.
Dożywianie rozpoczęło się w miesiącu lipcu i trwało przez cały okres wakacji, a więc w czasie, kiedy dzieci nie otrzymywały posiłków w szkole. Jak twierdzi Rufin Wysocki, akcja nie mogłaby się odbyć bez poparcia Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej, parafii katedralnej, starosty tczewskiego, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pelplinie oraz licznych sponsorów.
Akcja dożywiania zakończyła się wspólną zabawą na terenie rekreacyjnym DPS. Dzieci, wręczając bukieciki kwiatów, podziękowały wszystkim, którzy uczestniczyli w wydawaniu posiłków. Również na maluchów czekała tego dnia niespodzianka. Na pożegnanie dzieci otrzymały upominki i słodycze.
– Czas wakacji jest dla wielu naszych pracowników czasem wzmożonej pracy – mówi Barbara Rybicka, kierownik działu żywienia w pelplińskim DPS. – Oprócz posiłków dla naszych mieszkańców przygotowuje się i wydaje posiłki dla dzieci. Myślę jednak, że nikomu z nas nie jest ciężko, bowiem idea jest szlachetna, a potrzeba ogromna.
Akcji wydawania posiłków od 9 lat wierna jest stała grupa sponsorów: Kuria Diecezjalna Pelplińska – ks. infułat Stanisław Grunt, parafia katedralna – ks. kanonik Tadeusz Brzeziński, starosta tczewski Marek Modrzejewski, Masarnia P. A Michna, Masarnia K. S. Rąbała, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pelplinie, Caritas Diecezji Pelplińskiej, Apteka „Pod Orłem” – Izabela Czyżma, Firma „Pelbud” – A. E. Kwidzyńscy, Firma „Dak-Bud”, Piekarnia Andrzej Chojnacki, Piekarnia Leszek Meler, Piekarnia Egert-Lis, Sklep spożywczy Grażyna Steller, Sklep spożywczy „Sezam” – Wiesław Wuttrich, Teresa Lisewska z Hamburga, Hurtownia „Anita” ze Starogardu Gd.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003