Dzisiaj jest 16 grudnia 2019 r.
  Nr 9 (170) Wrzesień 2005
 Nr 9 (170) Wrzesień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Foto-wspomnienie
Uczczono 66. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Obiad za uśmiech
Tkwi w nas wola walki
Zakończenie lata w Międzyłężu


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Odszedł naczelnik Roman Kosiecki


Zmarł Roman Kosiecki, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie. Przeżył 48 lat. Od pięciu lat zmagał się z nieuleczalną chorobą. Ze strażą związany był od 1979 r. Pełnił m.in. obowiązki kierowcy, gospodarza OSP w Pelplinie, później był jej długoletnim naczelnikiem. Dzięki jego staraniom pelplińska straż otrzymała nowy sprzęt gaśniczy i ratownictwa drogowego, stając się czołową jednostką w powiecie tczewskim.
Był człowiekiem odpowiedzialnym i pracowitym. Zawsze uczynny, chętny do pomocy, czyniący wiele dla mieszkańców miasta i gminy, dla parafii. Cieszył się zaufaniem druhów strażaków, władz zwierzchnich, jak również samorządu lokalnego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, laureat plebiscytów „Dziennika Bałtyckiego”, m.in. w 2003 r. uzyskał tytuł Najlepszego Strażaka Województwa Pomorskiego. W czerwcu tego roku druh Roman wyróżniony został przez czytelników „Gazety Tczewskiej” tytułem „Sigillum” – Lidera Służb Społecznych.
W ostatniej drodze na cmentarz parafialny żegnały Romana Kosieckiego setki osób, wszyscy ci, którym był bliski. Podczas uroczystości pogrzebowych było wiele słów wspomnień. Podkreślano, że po tym człowieku o ogromnym sercu, który tak mocno kochał ludzi, będzie trudno znaleźć następcę.
Nad mogiłą pelplińskiego naczelnika pochylono 16 strażackich sztandarów. Druh Roman Kosiecki został pośmiertnie odznaczony Złotym Znakiem Związku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003