Dzisiaj jest 17 stycznia 2019 r.
  Nr 7 (168) Lipiec 2005
 Nr 7 (168) Lipiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Jubileusz 125-lecia „Jedynki”
Festyn w Ropuchach
Poświęcenie krzyża i letni piknik
Żegnaj, szkoło
Zygmunt Jurczyk – więzień Stutthofu cz. II


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Dzień Kociewski
Prezentacja na sopockim molo


Sejmik Województwa Pomorskiego 31 stycznia podjął uchwałę ustanawiającą rok 2005 Rokiem Kociewskim. Prezentacja bogactwa kulturowego Kociewiaków odbywa się podczas poszczególnych imprez w granicach danej gminy czy powiatu, ale także poza nią. Swój dzień Kociewie miało 1 maja na Targu Węglowym w Gdańsku, a także 7 lipca na molo w Sopocie.

Podczas imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 14, czas zebranym umilały zespoły z terenu całego Kociewia. Wystąpiły m.in. „Modraki” z Pelplina, „Rychławiaki” z Rychławy, „Piaseckie Kociewiaki” z Piaseczna, „Hajdabany” z Bolesławowa, Chór Męski „Echo” oraz Wesoła Kapela i zespół „Joker” z Tczewa. Swój program wokalno-taneczny przedstawili także podopieczni Tczewskiego Domu Kultury. Serca turystów oraz mieszkańców Sopotu podbił zapał, z jakim członkowie wymienionych zespołów prezentowali przygotowany na tę okazję program.

Goście odwiedzający sopockie molo mieli okazję delektować się smakołykami przyrządzonymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Pelplin, a także wyrobami Piekarni Meler oraz Zakładów Mięsnych Rąbała z Pelplina. Stoiska twórców regionalnych gminy Pelplin, Gniew i powiatu starogardzkiego przyciągały swoją atmosferą i zachęcały do odwiedzenia naszego regionu. Imprezie towarzyszyli także rycerze z Zamku w Gniewie z licznymi pokazami walk zachęcającymi do odwiedzenia gniewskiego Zamku oraz cysterka, która zapraszała na cykl pelplińskich imprez wakacyjnych oraz na Jarmark Cysterski, który odbędzie się 18 września 2005 r. w Pelplinie.


Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003