Dzisiaj jest 28 listopada 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Dzień profilaktyki
Wędkarze dzieciom
Z ŻYCIA ZKiW w RUDNIE
Zygmunt Jurczyk – więzień Stutthofu
VI Bieg Papieski


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Wędkarze dzieciom


5 czerwca dzieci z Pelplina i okolic, z okazji swojego święta, mogły wypocząć i zabawić się biorąc udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Zarząd Koła PZW w Pelplinie.
O godz. 6 na placu Grunwaldzkim wszystkich zebranych przywitał prezes koła J. Massowa oraz sekretarz Cz. Mokwiński. Kilka minut po godz. 7 dwa autokary dotarły nad piękne jezioro w miejscowości Klaniny, gdzie odbyła się impreza z wędką. Przed rozejściem się na stanowiska młodzi adepci wędkarstwa otrzymali paczki ze słodyczami oraz napoje. Na stanowiskach opiekunowie przygotowali oraz zanęcali łowisko zanętami otrzymanymi od firmy „De-Graff”.
Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili wszystkich burmistrz gminy i miasta Andrzej Stanuch oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Adam Kaszowicz, którzy z zarządem oraz opiekunami wymienili uwagi i spostrzeżenia co do organizacji przyszłych imprez.
Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska przeliczyła i zważyła wyłowione ryby i rybki. W czasie przerwy technicznej, kiedy obliczano wyniki i przygotowywano dyplomy oraz nagrody, wszyscy mogli posilić się kiełbaską z grilla, którą przekazały masarnie państwa Rąbała oraz państwa Michna. Podczas wędkowania przygrywała pelplińska kapela „Jantos”.
Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment, w którym komisja ogłosiła ostateczne wyniki.
w kategorii dziewcząt:
1. miejsce – Paula Rogaczewska
2. miejsce – Paulina Szymczak
3. miejsce – Alicja Górska
4. miejsce – Adrianna Lemańczyk
5. miejsce – Dagmara Okrój

w kategorii zrzeszonych wędkarzy:
1. miejskie – Wojciech Górski
2. miejsce – Patryk Weroniecki
3. miejsce – Dawid Cybulski

W grupie niezrzeszonych w rywalizacji o Puchar Burmistrza najlepszym okazał się Mateusz Rybicki, który z rąk burmistrza otrzymał puchar przechodni. Drugie miejsce zdobył Rafał Balicki, a trzecie Artur Siwczak. W tej grupie sklasyfikowano dziesięciu zawodników. Ostatnim nagrodzonym został Paweł Urbański, który wygrał rywalizację w kategorii „Największa Ryba”. Wszyscy sklasyfikowani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Na zakończenie wszystkim, którym tym razem się nie powiodło, wręczono skromne upominki wędkarskie.
Przed wyjazdem wszystkich milusińskich zaproszono na lody, które ufundował Zarząd Koła. Zarząd Koła dziękuje swoim członkom za przygotowanie techniczne, a sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć, za hojne datki oraz upominki.
Naszymi sponsorami byli:
Urząd Gminy i Miasta w Pelplinie, „De-Graff” Poland, Stanisław Rąbała, Janusz Michna, „Dak-Bud”, GS Pelplin, Piotr Nowopolski, Hanna Stawicka, Elżbieta i Adam Kwidzyńscy, Andrzej Chojnacki, Krzysztof Adamczyk, Jarosław Tobiański, PHU „Natalia”, Sabina Limanowska, Małgorzata Flisik, Jerzy Grabalski, Edward Sadowski – Rajkowy, Mirosław Nagórski, Tomasz Weroniecki, Marian Szewczyk.Autor: tekst i foto Adam Rogaczewski.Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003