Dzisiaj jest 22 września 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Zygmunt Jurczyk – więzień Stutthofu
Rozmowa Informatora
Upamiętnili Jana Pawła II
Foto – wspomnienie
Pizzeria „Grill Bar” ma 10 lat


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Rowerowy rajd do Walichnów


Jak co roku do Walichnów wyruszyli miłośnicy wycieczek rowerowych. W niedzielę, 12 czerwca odbył się kolejny Rowerowy Rajd Gwiaździsty Szlakiem Doliny Dolnej Wisły, którego organizatorem był samorząd powiatowy. Tradycyjnie już, największa ekipa przybyła z Pelplina. Na jej czele jechał Józef Wasiuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z nauczycielami: Marzenną Modrzejewską, Alą Habas, Brygidą Rojek, Jackiem Kaszowiczem oraz rodzicami. W drugiej grupie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz ze starostą tczewskim Markiem Modrzejewskim, Januszem Trepkowskim, Piotrem Szuckim i Wojciechem Wanke. Państwo Elżbieta i Jerzy Cisewscy przywiedli prawie 30 rowerzystów z Subków. Nie zabrakło też kolarzy z Tczewa i Gniewa.
W walichnowskiej szkole na kolarzy czekał dyrektor Mariusz Śledź i strażacy z OSP, którzy czuwali nad bezpieczeństwem rowerów. Na rozpoczęcie festynu, w którym udział brali także mieszkańcy wsi, przybył burmistrz Andrzej Stanuch. Jak zwykle, czas upływał na grze w piłkę, konkursach sprawnościowych i spacerach. Wszyscy mogli posilić się grochówką i kiełbaskami z rożna, a znakomite ciasta serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Przez cały czas trwania imprezy jej uczestnicy mogli cieszyć się znakomitą pogodą. Wieczorem wszyscy, nieco zmęczeni, lecz zadowoleni, wrócili szczęśliwie do domów.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003