Dzisiaj jest 30 października 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Zmarła jedna z najstarszych mieszkanek Pelplina
Dni Pelplina
Wędkarze dzieciom
Wierzyliśmy, że się uda
Zygmunt Jurczyk – więzień Stutthofu


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Do Starogardu również autobusami Wiesława Owsiaka


W Pelpliniue można zauważyć kolejną firmę zajmującą się regularnym przewozem pasażerów. Obok monopolisty w przewozach Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej i Prywatnej Linii Autobusowej „LATOCHA” zaistniała w lutym tego roku firma „OWSIAK”. Komunikację pasażerską prowadzi na linii Pelplin-Jabłowo-Starogard.
Firma, której właścicielem jest pan Wiesław Owsiak usługi transportowe prowadzi od 1997 r. Zajmuje się przewozem osób na wyjazdy okolicznościowe: przysięgi wojskowe, śluby, imprezy sportowe, wycieczki na terenie kraju i zagranicy a także przewozem zlconych towarów. Posiadane samochody bo busy marki Mercedes i WV z ilością miejsc od 8 do 18. Na prośby mieszkańców gminy Pelplin dojeżdżających do Starogardu pan Wiesław zdecydował się wprowadzić regularne przewozy pasażerskie. Ograniczona liczba kursów autobusów PKS utrudniła tym osobom dojazdy do pracy i do szkoły. Prawie rok trwały starania by uzyskać zezwolenie na uruchomienie prywatnej linii komunikacyjnej. Obecnie samochód typu bus robi codziennie 9 kursów. Jeździ we wszystkie dni tygodnia a ostatni kurs kończy się ze Starogardu o godz. 22.15.
Linie mają wielu stałych pasażerów z powiatu tczewskiego i starogardzkiego gdyż w sprzedaży są również bilety miesięczne. Od maja firma „OWSIAK” zwiększy liczbę kursów z 9 do 15. Nowe kursy będą na trasie Pelplin-Klonówka-Rywałd-Starogard.
Rozwój linii o nowe miejscowości zapewni nam rentowność o przewozach – uważa pan Wiesław Owsiak. Pojawienie się nowego przewoźnika przyczyniło się do łatwiejszego pomieszczenia pasażerów, a to ze względu na zwiększoną ilość kursów, jak również obniżenie cen biletów przez PKS na trasie Pelplin-Starogard. Zatem konkurencja okazała się korzystna dla wszystkich, którzy korzystają z komunikacji autobusowej.


Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003