Dzisiaj jest 30 października 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Rywalizacja zaprzyjaźnionych gmin
Do Starogardu również autobusami Wiesława Owsiaka
Dni Pelplina
„Sezam”, dzieciaki i zabawa
Foto – wspomnienie


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


W Rożentalu
Upamiętnili Jana Pawła II


Wiadomość o śmierci papieża Jana Pawła II zrodziła wśród mieszkańców Rożentala myśl, by uczcić pamięć Ojca Świętego w ich miejscowości.
8 kwietnia, w dniu pogrzebu Jana Pawła II, młodzież z Rożentala zasadziła pamiątkowy młody dąb. Odbyło się to o godz. 21.37, w pamiętnej godzinie śmierci Papieża. Drzewko rośnie w pobliżu kapliczki przy drodze prowadzącej do Pelplina.
Natomiast 18 maja, w dniu 85. urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II, odbyła się w świetlicy wiejskiej w Rożentalu uroczystość z udziałem mieszkańców. Z tej okazji dzieci zaprezentowały wiersze autorstwa Karola Wojtyły. W wykonaniu zespołu młodzieżowego z Kulic można było posłuchać piosenek wyrażających wdzięczność Janowi Pawłowi II. Tego dnia odbyła się również uroczystość odsłonięcia tablicy „Ku pamięci Jana Pawła II”. Poświęcenia dokonał ks. Grzegorz Kudelski, wikariusz parafii katedralnej w Pelplinie.
Umieszczoną na granitowej podstawie tablicę umiejscowiono obok pamiątkowego dębu. Jej fundatorem jest Daniel Szurek. Inicjatywie uczczenia pamięci Ojca Świętego przez mieszkańców Rożentala patronowała Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003