Dzisiaj jest 22 września 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Dzień profilaktyki
„Obrazy igłą malowane”
„Sezam”, dzieciaki i zabawa
Pizzeria „Grill Bar” ma 10 lat
Do Starogardu również autobusami Wiesława Owsiaka


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Pizzeria „Grill Bar” ma 10 lat


Mija właśnie 10 lat, odkąd przy ul. Mickiewicza otwarta została pizzeria „Grill Bar”. Jest to jedno z niewielu miejsc w Pelplinie, gdzie z przyjemnością można zjeść coś smacznego. Lokalizacja pizzerii sprzyja frekwencji w lokalu, którego właścicielką jest Bogumiła Worzała i prowadzi go wraz z mężem, Markiem. Względy finansowe, utrzymanie rodziny, jak również chęć spróbowania pracy na własny rachunek zdecydowały o otwarciu pizzerii w czerwcu 1995 r. Zadecydował o tym również fakt, że tego typu lokalu nie było w Pelplinie. Dziś sposobem na przyciągnięcie gości jest doskonale dobrany jadłospis pozwalający zjeść coś smacznego bez względu na zasobność portfela. Każdy znajdzie dla siebie to, co najbardziej lubi.
Pizzeria cieszy się popularnością nie tylko wśród młodzieży. Klienci, którzy chcieliby zjeść coś bardziej pożywnego, znajdą tu dania typowo obiadowe. W menu nie ma gotowych wyrobów, gdyż dania przygotowywane są przez kucharza na miejscu ze świeżych produktów pochodzących od sprawdzonych firm. Do pizzerii przychodzi grono stałych klientów. Można się tu czuć swobodnie i swojsko.
Lokal po otwarciu liczył 20 miejsc do konsumpcji. W lutym 2002 r. został powiększony o jedno pomieszczenie i ma obecnie 60 takich miejsc. W pizzerii, na życzenie klientów, istnieje możliwość zorganizowania przyjęć. Odbywają się tu: wesela, chrzciny, stypy, spotkania młodzieżowe, bankiety firmowe itd. W Sylwestra i podczas karnawału organizowane są zabawy z dobrym zespołem muzycznym i wyśmienitym menu.
Przyjęcia organizujemy nie tylko w naszym lokalu – mówi pani Bogumiła. – Dowozimy również na miejsce przygotowane przez nas dania – ciepłe i zimne zakąski na różnego typu imprezy.
Mija 10 lat istnienia pizzerii „Grill Bar”. Dla państwa Bogumiły i Marka Worzała był to czas wytężonej pracy. Ich lokal znany jest wśród mieszkańców Pelplina i chętnie przez nich odwiedzany. To sprawia właścicielom największą satysfakcję.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003