Dzisiaj jest 22 września 2020 r.
  Nr 6 (167) Czerwiec 2005
 Nr 6 (167) Czerwiec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Dni Pelplina
Rozmowa Informatora
„Obrazy igłą malowane”
VI Bieg Papieski
Pizzeria „Grill Bar” ma 10 lat


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Zabawy w wodzie


Edukacja zdrowotna prowadzona jest już na etapie przedszkolnym. Praktyka wychowania zdrowotnego to także zajęcia w wodzie. Po raz pierwszy na tczewski basen udały się dzieci z Przedszkola nr 1 w Pelplinie.
Nasze zajęcia na basenie polegały przede wszystkim na zabawach, dzięki którym dzieci oswajały się z nowym środowiskiem i ćwiczyły oddychanie w wodzie. Decydując się na zajęcia na basenie, nauczycielki musiały pamiętać o spełnieniu podstawowych warunków zapewniających dzieciom bezpieczeństwo. Dlatego też panie Hania, Jola i Marzena przez cały czas przebywały razem z dziećmi w wodzie bawiąc się wspólnie z nimi i pilnie je obserwując.
Dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni prosto do wody, uczyły się pływać z deseczką, piłką i gumowymi wężami. Po kąpieli, wysuszone i przebrane, zjadły ciepły poczęstunek w kawiarence na piętrze basenu. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do przedszkola. Uczestnicy tej wyprawy długo opowiadali o wodnych zajęciach i dzielili się wrażeniami z pobytu na basenie.

Jadwiga Dettlaff
dyrektor Przedszkola nr 1

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003