Dzisiaj jest 20 lutego 2020 r.
  Nr 4 (165) Kwiecień 2005
 Nr 4 (165) Kwiecień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pelplinie
Chrystus dni następnych
Pożegnanie Ojca Świętego w ZKiW Rudno
Homo Popularis 2004 dla strażaka z Pelplina
Pelpliniacy z Papieżem


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


GOK - Pelplin
Pierwszy dzień wiosny


Stało się już tradycją, że Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie organizuje dla uczniów szkół z terenu gminy „Pierwszy dzień wiosny”. W tym roku 21 marca o godz. 11.00 uczniowie z Zespołu Szkół w Rajkowach, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie wzięli udział w „zielonym korowodzie” ulicami miasta. Celem tej kolorowej wyprawy było pożegnanie zimy i przywitanie wiosny, szczególnie w tym roku wyczekiwanej. Uczniowie biorący udział w imprezie walczyli ponadto o tytuł „Wiosennej szkoły roku 2005”.
„Pierwszy dzień wiosny” rozpoczął się, tak jak w ubiegłym roku, przemarszem ulicami Pelplina na stadion miejski. Przy wesołej muzyce rozpoczęto prezentacje poszczególnych szkół.
Pierwszym punktem programu był konkurs na najładniejszą Marzannę. W tym roku najbardziej podobała się Marzanna wykonana przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie. Poza tym uczniowie brali udział w zabawnych konkursach, jak: wyścig w płetwach, układanie jak najdłuższego zdania złożonego z wyrazów rozpoczynających się na literę „w” jak „wiosna”.
Tytuł „Wiosennej szkoły roku 2005” otrzymał Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Placówka ta, oprócz tytułu, otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową, a pozostałe szkoły dyplomy uczestnictwa.
Jako organizatorzy, mamy satysfakcję nie tylko z tego, że zima odeszła hen daleko, ale również z tego, że choć na chwilę na twarzach uczestników zabawy zagościł wiosenny uśmiech.
Do zobaczenia za rok!

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003