Dzisiaj jest 25 lutego 2020 r.
  Nr 4 (165) Kwiecień 2005
 Nr 4 (165) Kwiecień 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Odzyskać należne miejsce w terenie
Chrystus dni następnych
Gminna Biblioteka Publiczna w Pelplinie
„Augustowskie noce” na pelplińskiej scenie
Pierwszy dzień wiosny


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Kronika Strażacka


ratowniczej na Osiedlu Młodych i Osiedlu Dworcowa. W działaniach pompowania wody użyto 4 pompy strażackie. Szczególne niebezpieczeństwo wystąpiło na Osiedlu Dworcowa, gdzie zalany został transformator. Strażacy nie tylko pompowali wodę ale także skuwali lód i obsypywali piaskiem rozlewiska obserwując stan wody w miejscach zagrożenia.
18 marca woda zalała gospodarstwa w miejscowości Lignowy i Bielawki. W akcji ratowniczej uczestniczyli pelplińscy strażacy. 19 i 21 marca strażacy pompowali wodę z pomieszczeń pod biblioteką Seminarium Duchownego. 25 marca wypompowano wodę z tereniu przy ulicy Sportowej w Pelplinie i z piwnicy przedszkola w Rajkowach.
Przekroczenie stanu alarmowego rzeki Wisły spowodowało konieczność kontrolowania i patrolowania stanu wałów przeciwpowodziowych. Strażacy z OSP Pelplin kontrolowali wały w Małych Walichnowach w dniach 25-26 marca.
W dniach 3-5 kwietnia pelplińscy strażacy interweniowali 6 razy przy pożarach traw w Pelplinie, Pomyjach i Rożentalu.
25 marca
W Rudnie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego Volvo i Fiata 126p. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Zablokowany został jeden pas drogi. Działania straży polegały na organizacji i kierowaniu ruchem oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Uszkodzone pojazdy usunięto na pobocze i sprzątnięto jezdnię. W akcji brały udział 1 zastęp KP PSP oraz 2 zastępy OSP Pelplin.


Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003