Dzisiaj jest 25 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kiermasz wielkanocny
Marcowy kulig
Wiosenne dyktando
Zmarł nestor pelplińskich strażaków
Najmłodszy na Kociewiu


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Nowy klub sportowy
Pierwsze sukcesy „Olimpijczyka”


W grudniu 2004 r. założony został i zarejestrowany w starostwie tczewskim nowy klub sportowy - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIJCZYK” z siedzibą w Rajkowach. Jest to klub jednosekcyjny, w którym pod opieką Grzegorza Watkowskiego trenują lekkoatleci (biegacze, skoczkowie oraz miotacze). Członkami sekcji są uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Pelplina, Zespołu Szkół Rajkowy, Zespołu Kształcenia i Wychowania z Kulic oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pelplina.
Zawodnicy nowego klubu zainaugurowali starty w zimowych biegach ulicznych w Chełmie, gdzie w punktacji drużynowej zajęli VI miejsce na ponad 20 klubów startujących. Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli: Marcin Sikora - II, Przemek Ruliński - II, Kasia Lewandowska - III, Dominika Sieg - IV, Julita Dyszer - V oraz Magda Sieg - VI. Kolejny start w biegach przełajowych to Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Kwidzynie.
Mistrzem okręgu w biegu na kilometr w swojej kategorii wiekowej został Marcin Sikora, wicemistrzem w biegu na 3 km - Przemek Ruliński. Miejsca w czołówce zajęły jeszcze Magdalena Sieg - IV, Dominika Sieg - V oraz Kasia Lewandowska - VII.
W sobotę, 19 marca odbyły się w Kwidzynie Mistrzostwa Makroregionu w Biegach Przełajowych. IV miejsce w biegu na 1,5 km zajęła Dominika Sieg, na 5 km czwarty był Przemek Ruliński, a jedenasta Magda Sieg.
Na podstawie wyników uzyskanych w roku ubiegłym oraz tegorocznych startów, czworo zawodników z MUKS „OLIMPIJCZYK” otrzymało powołanie na obóz kadry województwa. W czasie ferii zimowych Przemek Ruliński, Magda Sieg oraz Julita Dyszer trenowali dwa tygodnie w Szklarskiej Porębie. Z powodu kontuzji na obóz nie wyjechała Kasia Górna.
Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Państwu Elżbiecie i Adamowi Kwidzińskim, Panu W. Lewandowskiemu, Panu W. Owsiakowi, Dyrektorowi ZS nr 1 J. Wasiukowi, Janowi Krajnikowi - sołtysowi wsi Rajkowy oraz władzom samorządowym za pomoc finansową oraz wsparcie funkcjonowania Klubu.
Wszyscy zainteresowani podjęciem treningów lekkoatletycznych proszeni są o zgłaszanie się w sali gimnastycznej GOK przy ul. Starogardzkiej w poniedziałki i piątki o godz. 15.30.


Autor: Zarząd Klubu MUKS „OLIMPIJCZYK”Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003