Dzisiaj jest 28 maja 2020 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kiermasz wielkanocny
Wiosenne śpiewanie
Wiosenne dyktando
Najmłodszy na Kociewiu
Zmarł nestor pelplińskich strażaków


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Piłka halowa
Rozgrywki o prymat w gminie


26 lutego sześć drużyn z gmin Pelplin, Morzeszczyn i Starogard Gd. wzięło udział w piątym cyklu rozgrywek o prymat w gminie Pelplin.
Po czterech turniejach drużyny: „Klon” Klonówka, „Piekarnia” Meler i „Pelkom” zgromadziły jednakową liczbę punktów.
Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, ostatni turniej przyniósł wiele emocji i zdecydował o końcowym wyniku. Od początku cyklu rozgrywek w futssal-u, prymat wiodły drużyny, które od kilku lat uczestniczą w zawodach: „Piekarnia”, „Klon” i „Pelkom”.
W bezpośrednich rozgrywkach zwyciężyli piłkarze „Pelkomu”. Drużyna stanowiła monolit piłkarski w całym cyklu, prezentując mieszankę młodości i rutyny. Zawodnicy potraktowali serio i prestiżowo udział w tych rozgrywkach.
„Piekarnia” Meler - to drużyna złożona z graczy z pewnym dorobkiem piłkarskim. W jej składzie wyróżniło się kilku dobrych zawodników (bramkarz, snajperzy), co wydatnie przyczyniło się do zdobycia czołowej pozycji.
„Klon” Klonówka jest interesującą drużyną, posiadającą w swoich szeregach znakomitych graczy. Tylko zbieg okoliczności i brak koncentracji w ostatnim cyklu sprawił, że zajęli trzecie miejsce. Jest to zespół z dużą perspektywą.
Czołówka otrzymała od organizatorów pamiątkowe puchary i dyplomy.
Cieszymy się, że jako propagatorzy takiej formy rekreacji osiągnęliśmy swój cel. Dziękujemy za pomoc tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej, cieszącej się dużym powodzeniem, imprezy.
W przyszłości zamierzamy powrócić do rozgrywek pelplińskiej ligi. Pozwala to na systematyczny rozwój drużyn początkujących, rokujących rozwój w przyszłości. Przykładem niech będzie FC „Iskra” z Nowej Cerkwi.
Za kilkanaście dni rozpoczynają się ligowe zmagania. Zapraszamy zatem na murawę boiska życząc powodzenia i dużych wrażeń.


Autor: Wiesław ŚwitałaPelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003