Dzisiaj jest 25 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Zmarł nestor pelplińskich strażaków
Najmłodszy na Kociewiu
Wiosenne dyktando
Marcowy kulig
Wiosenne śpiewanie


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


„Jedynka” zmienia oblicze
W dniach 8 i 10 marca w Zespole Szkół nr 1 pojawili się niecodzienni goście. Były to sześciolatki z pelplińskich przedszkoli wraz z nauczycielkami oraz rodzicami. Przybyli na pierwsze w historii szkoły „Dni otwarte”.


Wizytę tą poprzedziły długie i staranne przygotowania. Najpierw nauczycielki z klas najmłodszych (G. Kupczyk, K. Jaworska, M. Modrzejewska) opracowały plan przedsięwzięcia. Pierwszym krokiem było dotarcie do obu naszych przedszkoli i poinformowanie ich o projekcie. Potem w „Informatorze Pelplińskim” i Radiu „Głos” pojawiły się informacje o nowych propozycjach szkoły. Ponadto przygotowano afisze, które rozwieszono w kilku pobliskich wsiach. Na koniec, za pośrednictwem przedszkoli, przekazano rodzicom wszystkich sześciolatków indywidualne zaproszenia do odwiedzenia szkoły.
Pierwsza wizyta w szkole miała na długo pozostać w pamięci najmłodszych. Dlatego przygotowano ją niezwykle starannie. Gości witała dyrekcja wraz z nauczycielami. Na dobry początek uczniowie klasy III odśpiewali piosenkę, a członkowie szkolnego zespołu „Modraki” opowiadali o sobie. Honorowym gościem uroczystości był burmistrz Andrzej Stanuch. Dzieciom zaproponowano zabawę w podchody. Wszystko po to, by przedszkolaki, podążając za strzałkami, mogły samodzielnie odkrywać szkołę. Trasa wiodła przez sekretariat, gabinet stomatologa i higienistki. W gabinecie geograficznym czekała kolejna niespodzianka - wystawa zoologiczna oraz ciekawe eksperymenty, a w gabinecie logopedycznym - językowe ćwiczenia zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.
Jednakże najważniejsza była wizyta na piętrze zajmowanym przez klasy najmłodsze. Był to kolorowy baśniowy świat. Korytarze i klasy ozdabiały barwne wielkanocne palmy i koszyki, spod ścian spoglądały kukły Wiosny, a w oknach, na przekór zimie, kwitły papierowe kwiaty. W klasach dzieciom podobały się kolorowe dywaniki i zabawki, a dorosłym duże i jasne pomieszczenia. Każda z nauczycielek opowiadała o swej pracy. Rodzice zwracali uwagę na odrębny wystrój każdej z klas. W pracowni komputerowej można było obejrzeć zdjęcia wykonane kilka chwil wcześniej. Ostatnim punktem wizyty były odwiedziny w bibliotece. Na zakończenie w stołówce szkolnej gości podejmowano kawą i herbatą oraz drożdżówką upieczoną przez szkolne kucharki. Tam też rodzice mieli okazję podzielić się swoimi opiniami oraz wyrazić własne oczekiwania wobec szkoły. Przy wyjściu wszyscy otrzymali drobne świąteczne upominki.


Autor: Marzenna ModrzejewskaPelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003