Dzisiaj jest 19 czerwca 2019 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kiermasz wielkanocny
Wiosenne śpiewanie
Najmłodszy na Kociewiu
Wiosenne dyktando
Zmarł nestor pelplińskich strażaków


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Ośrodek Szkolno-Wychowawczy


Kulig
„Zima lubi dzieci, najbardziej na świecie...”. Słowa tej piosenki są chyba w wypadku tegorocznej aury bardzo trafne. W kalendarzu marzec, słoneczko coraz wyżej, a za oknem biało, wszędzie leży śnieg, a mróz nie daje o sobie zapomnieć. Jednak dla nauczycieli i uczniów OSW w Pelplinie każda okazja jest dobra do zabawy i harców. Panie Maria Sikora i Danuta Leszczyńska, nauczycielki naszej szkoły, postanowiły wykorzystać przedłużającą się zimę i 5 marca zorganizowały kulig dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak wiadomo, do organizacji takiej zabawy potrzebny jest pojazd, który pociągnie sanki. Nie zabrakło jednak ludzi o wielkim sercu i z pomocą przyszedł nam sołtys wsi Rajkowy, Jan Krajnik, który nie tylko udostępnił traktor, ale osobiście przez kilka godzin prowadził pojazd. Nie zabrakło także tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek. Dzięki panu S. Rąbała, który zafundował kiełbaski i panu L. Melerowi, który obdarował nas świeżymi bułeczkami, około 30 dzieci mogło się posilić po długiej i wspaniałej zabawie na śniegu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

Rekolekcje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
Do naszych serc puka już wiosna a wraz z nią zbliżają się święta wielkanocne. Każdy z nas przygotowuje się do nich w inny sposób. Sprzątamy mieszkania, porządkujemy sprzęty, ale przede wszystkim robimy porządek w naszych sercach. Dla uczniów OSW to również czas na przygotowanie się do zmartwychwstania Pańskiego. Jak co roku, w tych przygotowaniach pomagają nam klerycy WSD w Pelplinie, którzy od 14 do 16 marca głosili rekolekcje dla dzieci. W tym roku pani katechetka Lidia Puchowska zaprosiła 4 kleryków: Piotra Jedwabskiego, Piotra Kobierzyńskiego, Kazimierza Wysockiego i Łukasza Benkowskiego. Klerycy głosili słowo Boże w bardzo różnych formach - nie tylko przez tradycyjną modlitwę, ale i przez śpiew, taniec i zabawy, co szczególnie ciepło zostało przyjęte przez naszą młodzież. Za rekolekcje, całoroczną pracę i za wielkie serce składamy klerykom gorące podziękowania i zapewniamy, że w każdym z nas zasialiście ziarenko wiary, miłości i nadziei. Wychowawcy i uczniowie OSW w Pelplinie.

Serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkiejnocy wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, dziękując za wszystko, składają wychowankowie i wychowawcy SOSW w Pelplinie.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003