Dzisiaj jest 28 maja 2020 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Najmłodszy na Kociewiu
Zmarł nestor pelplińskich strażaków
Wiosenne dyktando
Marcowy kulig
Wiosenne śpiewanie


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Sołtys z Wielkiego Garca
Najmłodszy na Kociewiu
Gdy 13 grudnia ub. r. mieszkańcy Wielkiego Garca wybierali nowego sołtysa, 24-letni Michał Myrda był jedynym kandydatem na to stanowisko. Po zakończeniu zebrań sołeckich w gminie Pelplin okazało się, że sołtys Wielkiego Garca jest najmłodszym samorządowcem wiejskim na Kociewiu.


Michał Myrda, pomimo młodego wieku, od kilku już lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, a praca społeczna dla lokalnego środowiska towarzyszy członkom jego rodziny od dawna. Uważa, że jeżeli ludzie go docenili i jednocześnie obdarzyli zaufaniem, to musi pracować tak, aby sprostać tym oczekiwaniom. Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe.
Nowy sołtys chciałby, aby Wielki Garc zyskał na estetyce i był bardziej zadbany. Do wspólnej pracy na rzecz wsi nie trzeba mieszkańców szczególnie zachęcać. Już wcześniej własnymi rękoma zbudowali boisko do piłki nożnej. Od kilku lat jest ono miejscem, gdzie młodzież spędza większość wolnego czasu. Na początek sołtys chce zmobilizować miejscowe panie do tego, aby Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Garcu faktycznie zaczęło działać. Trzeba także doprowadzić do końca remont świetlicy wiejskiej i pomyśleć o jej rozbudowie. W działaniach na rzecz lokalnej społeczności wspierają go członkowie rady sołeckiej: Justyna Arendt, Anna Cetera, Marian Krok, Władysław Myrda.
Michał Myrda jest studentem drugiego roku na Wydziale Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Wcześniej skończył Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003