Dzisiaj jest 22 stycznia 2020 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Marcowy kulig
Najmłodszy na Kociewiu
Wiosenne dyktando
Wiosenne śpiewanie
Zmarł nestor pelplińskich strażaków


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Zmarł nestor pelplińskich strażaków


11 marca w wieku 93 lat zmarł druh Leon Serocki, długoletni i zasłużony działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie. Urodził się 9 listopada 1911 r. w Kraszanku, pow. starogardzki.
Mistrz krawiecki. W młodości członek Towarzystwa Czeladzi Katolickiej i Towarzystwa Śpiewu św. Cecylii. Należał do Trzeciego Zakonu św. Franciszka istniejącego przy pelplińskiej parafii. Od 1938 r. związany z ochotniczym pożarnictwem. W latach 1946-1976 pełnił funkcję wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie. Później, do końca lat dziewięćdziesiątych, członek zarządu i komisji rewizyjnej. Swoją działalnością przyczynił się do rozwoju szeregów pelplińskiej straży. Za swoją przykładną, społeczną służbę druh Leon Serocki został uhonorowany licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, m.in. Złotym Znakiem Związku oraz złotym i srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. Honorowy, niekwestionowany autorytet w środowisku strażackim. Swym bogatym doświadczeniem zawsze chętnie służył młodym pokoleniom ochotników. Do końca utrzymywał żywy kontakt z jednostką OSP w Pelplinie.
Obok rodziny i duchowieństwa, w ostatniej drodze towarzyszyły Zmarłemu poczty sztandarowe, delegacje jednostek OSP, władze samorządowe gminy i miasta oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Pelplina.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003