Dzisiaj jest 28 maja 2020 r.
  Nr 3 (164) Marzec 2005
 Nr 3 (164) Marzec 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Marcowy kulig
Najmłodszy na Kociewiu
Kiermasz wielkanocny
Zmarł nestor pelplińskich strażaków
Wiosenne śpiewanie


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Wiosenne dyktando


W dniu 16 marca w Collegium Marianum w Pelplinie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga, pomorski kurator oświaty Jerzy Ochotny, którego reprezentowała na konkursie Halina Uchman, starosta tczewski Marek Modrzejewski oraz burmistrz gminy i miasta Pelplin Andrzej Stanuch.
Do finału zakwalifikowało się 24 uczniów z 7 szkół średnich z terenu powiatu tczewskiego. Dyktando czytał z-ca dyrektora pelplińskiego LO, Bogdan Wiśniewski. Z tekstem pełnym ortograficznych pułapek najlepiej poradził sobie Tomasz Igor z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Poza konkursem dyktando pisały także osoby zaproszone z różnych instytucji, z których najlepiej napisała Marzena Żmudzińska reprezentująca Radę Miejską w Pelplinie.
Organizatorem konkursu było Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie. Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc: Wydawnictwu Diecezji Pelplińskiej „Bernardinum”, Starostwu Powiatowemu w Tczewie, Urzędowi Gminy i Miasta w Pelplinie, Leszkowi Meler - piekarnia Meler w Pelplinie, Firmie „Lukarna” s.j. w Pelplinie, Firmie TAKS Andrzeja Cieszyńskiego ze Starogardu Gdańskiego i Pracowni Usług Plastycznych Stefana Kukowskiego z Tczewa.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003