Dzisiaj jest 10 kwietnia 2020 r.
  Nr 2 (163) Luty 2005
 Nr 2 (163) Luty 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Wręczenie „Mestwinów 2004”
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Poeta umarł, a więc żyć zaczyna
Historia Związku Wałowego Niziny Walichnowskiej
Pływanie - umiejętność niezbędna


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Z życia naszej szkoły


Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy komputer. Zawdzięczamy go Panu Staroście Markowi Modrzejewskiemu, który przekazał nam sprzęt od PFRON. Nadmieniamy, że Pan Starosta nie po raz pierwszy wyposażył naszą szkołę w nowe środki dydaktyczne.

Dziękujemy

Przy okazji uruchomienia komputera, dnia 9 lutego (środa), gościliśmy w szkole Pana Starostę Marka Modrzejewskiego oraz przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Ewę Rękiewicz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Książka jest wytworem bardzo osobliwym. Jej wartość to nie tylko treść, ale także osoba czytająca, czas, miejsce oraz nastrój, które nadają książce wartość dodatkową. Czy nadal utrzyma się jej mocna pozycja w społeczeństwie epoki Internetu? Czy dzieci będą sięgać jeszcze po klasyczny tekst drukowany?
Chociaż czytanie może odbywać się już nie tylko przez książki i czasopisma, ale także poprzez nośnik elektroniczny, to zawsze istota rzeczy będzie polegać na stopniu jego sprawności i rozumienia czytanego tekstu. Żeby zachęcić dzieci do czytania zorganizowaliśmy
I GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA I ROZUMIENIA TEKSTU, który odbędzie się w szkole w Kulicach 1marca 2005 r. E. Chrzonowska, J. Rekowska

W dniu 10 lutego odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach brało udział 18 uczniów z klas I-III gimnazjum. Do dalszego etapu wytypowano następujące osoby: Paweł Czarnecki z kl. IIIg, Hanna Górska z kl. IIIg, Adam Jankowski z kl. IIIg, Magdalena Kobylińska z kl. IIIg, Magdalena Sakowska z kl. IIIg. Życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.

Z matematyką na wesoło

Dnia 11 lutego drużyna z kl. IV w składzie: Przemysław Rekowski, Dorota Podjacka, Robert Czarnecki oraz Daniel Sadowski reprezentowała szkołę na międzyszkolnym konkursie „Matematyka i Sport”, który odbył się w Kościerzynie. Tematem konkursu było rozwiązywanie problemów matematycznych związanych ze sportem, popularyzacja matematyki oraz sportu wśród uczniów. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn z województwa pomorskiego. W ostatecznej klasyfikacji zespół zajął czwarte miejsce.

„Mała szkoła - bezpieczna szkoła”
Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach
ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2005/2006
-do przedszkola
-do kl. I szkoły podstawowej
-do kl. I gimnazjum
Szkoła oferuje:
*dwa języki obce od kl. IV
*język angielski od kl. „0”
*salę komputerową i zajęcia informatyki od kl. „0”
*praca w małych zespołach klasowych
*jednozmianowość
*doświadczoną i dobrze przygotowaną kadrę pedagogiczną
*opiekę pielęgniarki
*opiekę pedagoga
*szereg zajęć pozalekcyjnych

PRZEKONAJCIE SIĘ!
6 kwietnia 2005 r. zapraszamy rodziców na Dzień Otwartej Szkoły.

Konkurs plastyczny
Dnia 10 lutego w urzędzie gminy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Woda - bezpieczeństwo - ja”, w którym brało udział kilkunastu uczniów z naszej szkoły. Do kolejnego etapu konkursu powiatowego zakwalifikowały się prace:
w III grupie wiekowej - praca Magdaleny Sakowskiej z kl. IIIg i Kamili Zielińskiej z kl. IIIg;
w II grupie wiekowej - praca Joanny Kwiatkowskiej z kl. VI i praca zbiorowa: Małgorzaty Kaszuba i Patrycji Jankowskiej z kl. V.
Uczennicom gratulujemy i czekamy na pomyślne wyniki z powiatu.

WALENTYNKI

W dniu 14 lutego ogłosiliśmy w naszej szkole wyniki konkursu na „Najpiękniejszą kartę i wiersz walentynkowy.” Udział w konkursie wzięły wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania i „słodką nagrodę.” Twórczość koleżanek i kolegów była tak rewelacyjna, że trudno było wybrać najlepsze prace.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003