Dzisiaj jest 10 kwietnia 2020 r.
  Nr 2 (163) Luty 2005
 Nr 2 (163) Luty 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

„Germanówka” 2005
Historia Związku Wałowego Niziny Walichnowskiej
Pływanie - umiejętność niezbędna
Kiedy poezja staje się pasją
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Jasełka w Rudnie


W piątek, 7 stycznia wychowankowie Wiolety Guz z klasy III ZKiW w Rudnie wystawili jasełka pt.: ,,Niewierny pasterz’’ dla mieszkańców Gręblina. Spotkanie to zorganizowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które dla przybyłych gości przygotowały kawę i ciasto.
W niedzielę, 9 stycznia na zaproszenie ks. Wojciecha Gruby - proboszcza parafii w Wielkim Garcu - dzieci wystąpiły w kościele filialnym w Rudnie.
Reżyserem i autorem scenografii do przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej jest każdego roku katechetka ZKiW w Rudnie, Barbara Laskowska. Najmłodsi aktorzy wspaniale zagrali powierzone im role, za co otrzymali gromkie brawa.
Młodzież gimnazjalna ZKiW w Rudnie również zaprezentowała jasełka pt.: „Bóg jest miłością”. 22 grudnia 2004 r. młodzi aktorzy wystąpili w szkole, zaś 9 stycznia 2005 r. w kościele parafialnym w Wielkim Garcu. Były to jasełka współczesne, które cieszyły się zainteresowaniem widowni szkolnej i parafialnej. Wzięło w nich udział, łącznie z chórem, osiemdziesięciu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie uświetnił występ chóru „Przyjaciele”, którego opiekunem jest Grażyna Zakrzewska. Współczesne jasełka przygotowali: katechetka Jolanta Partyka oraz nauczyciele: Joanna Macuk, Aneta Bafia i Dariusz Jakubowski.
Tematyka religijna widowisk prezentowanych w okresie świąt Bożego Narodzenia spotyka się z dużym zainteresowaniem i uznaniem młodszej i starszej widowni. Jest to niewątpliwie zasługą katechetek i wychowawców klasowych, którzy chętnie służą pomocą w przygotowaniu tego typu występów teatralnych. Natomiast zdolności aktorskie naszych uczniów są nieograniczone.


Autor: Ewa MoszyńskaPelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003