Dzisiaj jest 08 kwietnia 2020 r.
  Nr 2 (163) Luty 2005
 Nr 2 (163) Luty 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Poeta umarł, a więc żyć zaczyna
Pelpliniacy na Małysza
Historia Związku Wałowego Niziny Walichnowskiej
„Germanówka” 2005
Pływanie - umiejętność niezbędna


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Dzień Babci i Dziadka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pelplinie


Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć. Przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet gdy coś porządnie przeskrobiemy. To ona wciska w małą rączkę to, co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To babcia najskuteczniej ukoi łzy.
Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Zawsze cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje. Wszystko jest milsze, lepsze, ciekawsze, kiedy w domu ma się zawsze dobrego, kochanego dziadka i najukochańszą babcię.
Dzień Babci i Dziadka to dobry czas na złożenie im życzeń i wyrażenie szacunku, jakim powinni się cieszyć.
Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie, chcąc uczcić ich święto, przygotował dla nich „Wieczór biesiadny przy muzyce pokoleń”. Przy kawie i ciasteczkach 24 stycznia od godz. 16, w sali widowiskowo-kinowej, można było wspólnie pośpiewać znane nam wszystkim piosenki: „Marianna”, „Stokrotka” czy „Chachary”, a i do tańca babcie były bardzo skore. Razem miały 580 lat i wychowują 72 wnuków.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy długich lat życia bez trosk, bez zmartwień, w dobrym zdrowiu oraz żeby radość z Waszych wnuków zawsze dostarczała Wam dobrej energii.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003