Dzisiaj jest 10 kwietnia 2020 r.
  Nr 2 (163) Luty 2005
 Nr 2 (163) Luty 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Pływanie - umiejętność niezbędna
Pelpliniacy na Małysza
Poeta umarł, a więc żyć zaczyna
„Germanówka” 2005
Historia Związku Wałowego Niziny Walichnowskiej


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


FERIE 2005


Za nami kolejne ferie zimowe. Mimo iż pogoda nie dopisała, każdy chętny mógł skorzystać z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury.
Zajęcia miały różnorodny charakter i dostosowane były do oczekiwań odbiorców w każdym wieku. Rozpoczęliśmy je już w pierwszy dzień ferii. Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień z nami, wzięli udział w turnieju gier planszowych (warcaby, eurobiznes, chińczyk, scrable). Najlepszym wręczono skromne nagrody.
Dyskoteki dla młodzieży szkolnej i gimnazjalistów stały się już stałym elementem w środowisku młodzieży. W czasie ferii odbyły się dwie imprezy, w których udział wzięło ponad 200 osób (19 i 26 stycznia br.).
Dla miłośników czynnego uprawiania sportu przygotowano dwa turnieje: w piłkę siatkową i badmintona. Kilka godzin spędzonych na parkiecie sali sportowej w atmosferze rywalizacji dało wiele zadowolenia miłośnikom aktywnego wypoczynku. W turniejach udział wzięło 52 uczestników.
W tym roku w czasie ferii przypadł Dzień Babci i Dziadka - 21 stycznia. Chcąc docenić rolę seniora, zorganizowaliśmy spotkanie „Biesiada przy muzyce pokoleń”. Szkoda, że tylko 9 seniorów zdecydowało się przyjść na tę biesiadę. Stworzona atmosfera sprzyjała zabawie, wspólnym śpiewom i radości.
W dniu 27 stycznia zamierzaliśmy zorganizować kulig, lecz nie było śniegu. Wobec powyższego zaproponowaliśmy udział w Gminnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej. Zgłosili się młodzieńcy, którzy stanęli w szranki. Rywalizacja była zacięta, a wyniki odzwierciedlały snajperskie umiejętności pelplińskiej młodzieży (14 osób). Współorganizatorem była tczewska LOK.
Podsumowując tegoroczne ferie stwierdzamy jako organizatorzy, że jesteśmy dobrze przygotowani do wypełnienia uczniom wolnego od nauki czasu. Zdajemy sobie sprawę, że w szkołach organizowane są „zimowiska”, lecz na przyszłość zapraszamy do GOK. Z drugiej strony, w tegorocznych feriach z GOK udział wzięło ponad 400 osób i jest to powód do dumy. Świadczy to, że mamy wspólny cel tworzenia dobrej atmosfery w mieście.


Autor: Wiesław ŚwitałaPelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003