Dzisiaj jest 10 kwietnia 2020 r.
  Nr 2 (163) Luty 2005
 Nr 2 (163) Luty 2005  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kiedy poezja staje się pasją
Pływanie - umiejętność niezbędna
Pelpliniacy na Małysza
„Rożental, czas i my”
Poeta umarł, a więc żyć zaczyna


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Z działalności Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie


3 lutego w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie odbyło się spotkanie członków i sympatyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Dzień spotkania przypadł w tradycyjny „tłusty czwartek”, nie zabrakło więc pączków i innych smakołyków przygotowanych na tę okazję.
Na spotkaniu poruszono kilka spraw związanych z działalnością oddziału. Między innymi zdecydowano, że należy realizować prace związane z fundacją sztandaru dla pelplińskiego oddziału zapoczątkowaną przez prezesa Jerzego Henryka Demskiego. Podczas spotkania Bogdan Solecki, pasjonat zajmujący się historią Pelplina, przedstawił rys historyczny dotyczący naszego miasta sprzed dwustu lat. Prezentując dawne mapy i rysunki zapoznał zebranych z wyglądem ówczesnej siedziby opactwa cystersów.
Atrakcją spotkania stał się występ zespołu folklorystycznego „Modraki”. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tym sympatycznym zespołem. Zaprezentowane piosenki, wiersze, gatki oraz tańce kociewskie oczarowały wszystkich. Młodym artystom nie szczędzono oklasków. W imieniu zebranych prezes oddziału ZK-P w Pelplinie, Bogdan Wiśniewski pogratulował wspaniałego występu głównej prowadzącej zespół - Alicji Watkowskiej.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003