Dzisiaj jest 17 stycznia 2019 r.
  Nr 9 (146) Wrzesień 2003
 Nr 9 (146) Wrzesień 2003  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kociewskie korzenie rodziny Klaassenów


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


KRONIKA STRAŻAKA


14 SIERPNIA
W Międzyłężu doszło do pożaru słomy załadowanej na przyczepie oraz słomy po kombajnie na powierzchni ok. 1 ha. Pożar ugaszono 4 prądami wody . W działaniach brały udział dwa zastępy OSP Pelplin , a także zastępy OSP Gręblin i OSP Wielki Garc.

17 SIERPNIA
Przy ulicy Żwirki strażacy z OSP Pelplin zabezpieczyli miejsce uszkodzenia jezdni do czasu przyjazdu służb odpowiedzialnych za naprawę.

18 SIERPNIA
W Kulicach doszło do pożaru ściółki leśnej na powierzchni 100 m2. W akcji gaśniczej brał udział zastęp OSP Pelplin.

20 SIERPNIA
Na odcinku drogi nr 1 Rudno - Lignowy doszło do wypadku , w którym uczestniczył pojazd DAEWOO Lanos. Działania przybyłych na miejsce strażaków z OSP Pelplin polegały na sprzątnięciu jezdni ,postawieniu samochodu na koła i neutralizacji wyciekniętego oleju .

30 SIERPNIA
Przy ulicy Limanowskiego doszło do pożaru kontenera ze śmieciami. W akcji gaśniczej brał udział zastęp OSP Pelplin.

6 WRZEŚNIA
W Bielawkach strażnicy z OSP Pelplin zastali na drodze rozbity samochód osobowy Ford Fiesta. Miejsce zabezpieczono oraz udzielono pomocy medycznej kobiecie kierującej pojazdem. Uprzątnięto jezdnię z rozbitych części karoserii.

13 września
Utrata kluczy przez lokatora domu przy ul Kopernika było przyczyną interwencji strażaków z OSP Pelplin. Do mieszkania weszli przez balkon przy pomocy samochodowego wysięgnika.

14 września
Przy placu Wolności miał miejsce wypadek drogowy. Poszkodowanym był kierowca motoru Yamaha , który uderzył w samochód Audi. Strażacy z OSP Pelplin udzelili rannemu pierwszej pomocy , zabezpieczyli także miejsce zdarzenia .
W dniach od 19 sierpnia do 10 września członkowie pelplińskiej straży czterokrotnie usuwali pęknięte konary drzew zwisające nad drogą w Pelplinie przy ulicy Mickiewicza i Kościuszki oraz w Ornasowie i Rożentalu. Również w sierpniu i wrześniu likwidowali gniazda os i szerszeni z posesji przy ul. Pólko , w Bielawkach i Ornasowie.

Autor: .Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003