Dzisiaj jest 05 lipca 2020 r.
  Nr 3 (152) Marzec 2004
 Nr 3 (152) Marzec 2004  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

I powiatowy konkurs ortograficzny
Najlepsze gospodynie z Kociewia i Kaszub


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Pelpliński karateka wśród laureatów Sportowca Roku


Rozstrzygnięty został plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu tczewskiego w 2003 roku. Przez ponad dwa miesiące do redakcji „Dziennika Bałtyckiego” napłynęło około 3 tys. plebiscytowych kuponów. Spośród 200 sportowców wybrano złotą dziesiątkę. Zwycięzcą został Marek Stuczyński, pływak Sambora Tczew. Na czwartym miejscu znalazł się Tomasz Binkowski, karateka Wierzycy Pelplin.
Jest on uczniem I klasy gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie. Swoją przygodę z karate rozpoczął już na początku nauki w szkole podstawowej. Jego trenerem jest Adam Cichocki. W swojej dotychczasowej karierze zawodniczej Tomek wielokrotnie wygrywał w ogólnopolskich turniejach karate tradycyjnego Fudokan oraz Shotokan. Lubi walki zarówno w formule kumite jak i w kata.
Otrzymuje stypendium naukowo-sportowe. Tomka bardzo ucieszył fakt zajęcia tak wysokiego miejsca w plebiscycie „Dziennika”. Za pośrednictwem redakcji „Informatora Pelplińskiego” pragnie podziękować wszystkim, którzy na niego głosowali, szczególnie rodzinie oraz koleżankom i kolegom.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003