Dzisiaj jest 01 czerwca 2020 r.
  Nr 3 (152) Marzec 2004
 Nr 3 (152) Marzec 2004  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Najlepsze gospodynie z Kociewia i Kaszub
I powiatowy konkurs ortograficzny


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Kronika strażacka


19 lutego
Na dworcu PKP w Pelplinie doszło do podpalenia młodego mężczyzny. Osobę tę ugasił patrol policji. Działania straży polegały na ugaszeniu palącej się garderoby, oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

25 lutego
W Małych Walichnowach doszło do pożaru piwnicy domu jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu palącej się instalacji elektrycznej przy pomocy gaśnicy, a następnie podaniu jednego prądu gaśniczego wody na palącą się futrynę drzwi oraz odzież. Dokonano przeszukania pomieszczeń z użyciem aparatów oddechowych AP-3. Pomieszczenia przewietrzono przy użyciu wentylatora oddymiającego. W działaniach brały udział zastępy KP PSP Tczew i zastępy OSP Pelplin.

12 marca
W Pomyjach doszło do pożaru budynku gospodarczego ze sprzętem rolniczym i nawozami. W akcji gaśniczej uczestniczyły m.in. zastępy OSP Pelplin.

W dniach od 14 lutego do 15 marca strażacy z OSP Pelplin uczestniczyli w działaniach:
- likwidacji zagrożeń dokonując ścięcia uszkodzonych drzew i zwisających konarów w Ropuchach przy przystanku PKS, w Wielkim Garcu, Bielawkach, w nadleśnictwie, Rajkowach, w Pelplinie przy pl. Mariackim, ul. Mickiewicza i Pólku;
- likwidacji zagrożenia w postaci zwisającej blachy z dachu budynku przy pl. Grunwaldzkim;
- wydobycia pnia drzewa z koryta rzeki Wierzycy;
- neutralizacji plamy oleju o długości 15 m i szerokości 1 m na drodze Pelplin-Klonówka (na wysokości Nowego Dworu Pelplńskiego);
- otwarcia mieszkania przy ul. Limanowskiego (w obecności policji), gdyż zachodziło prawdopodobieństwo zasłabnięcia lokatora.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003