Dzisiaj jest 05 lipca 2020 r.
  Nr 3 (152) Marzec 2004
 Nr 3 (152) Marzec 2004  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

I powiatowy konkurs ortograficzny
Najlepsze gospodynie z Kociewia i Kaszub


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Uczniowie powitali wiosnę


22 marca 2004 roku MGOKSiR w Pelplinie zorganizował dla wszystkich szkół naszej gminy „Pierwszy dzień wiosny”. Celem tej imprezy było pożegnanie zimy, przywitanie upragnionej wiosny, a przede wszystkim integracja uczniów ze wszystkich szkół w naszej gminie. Chcemy również zapoczątkować rywalizację między szkołami. Za uczestnictwo i aktywny udział w imprezach organizowanych przez MGOKSiR poszczególne szkoły będą otrzymywały punkty. Punktację za uczestnictwo rozpoczęliśmy 19 marca od udziału w Festiwalu Wokalistów. Podsumowanie punktacji i przyznanie nagród szkołom, które zdobędą najwięcej punktów, nastąpi w marcu 2005 roku.
„Pierwszy dzień wiosny” rozpoczął się przemarszem uczestników z placu przy dworcu PKP w Pelplinie, ul. Mickiewicza, ul. Kościuszki aż na stadion miejski. Tam przywitał wszystkich zespół działający przy MGOKSiR. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę. A było z czego wybierać. Wszystkie były przepiękne i estetycznie wykonane. Ostatecznie I miejsce zdobyła Marzanna wykonana przez uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Uczniowie brali udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Rywalizacja była zacięta, a doping ze strony kibicujących kolegów i koleżanek – solidny.
W trosce o czystość naszej rzeki, Wierzycy, w tym roku postanowiliśmy być bardziej ekologiczni, dlatego zamiast wrzucić wszystkie Marzanny do wody, zostały one uroczyście spalone. Każdy, kto został z nami do końca, mógł skosztować kiełbaski usmażonej przy wiosennym ognisku. Mimo że pogoda nie bardzo dopisała, wszyscy bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003