Dzisiaj jest 07 czerwca 2020 r.
  Nr 3 (152) Marzec 2004
 Nr 3 (152) Marzec 2004  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Najlepsze gospodynie z Kociewia i Kaszub
I powiatowy konkurs ortograficzny


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Po raz siódmy w Pelplinie
Festiwal Wokalistów


19 marca o godz. 16.00 na deskach sali widowiskowo-kinowej w Pelplinie odbył się VII Festiwal Wokalistów zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pelplinie. Celem imprezy była prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wyłonienie nowych talentów, integracja szkół z terenu gminy oraz zaktywizowanie środowiska. Przesłuchania zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – kl. I-III
II kategoria – kl. IV-VI
III kategoria – kl. Gimnazjalne
Szkoły wystawiły po dwie osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór. I tak:
w I kategorii wiekowej I miejsce zajęła NATALIA WENSIERSKA, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Laleczka z saskiej porcelany”, II miejsce wyśpiewała DOROTA PODJACKA z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach, w utworze pt.: „A ja mam psa”, zaś III miejsce zajął RAFAŁ MIERZWICKI ze Szkoły Podstawowej w Lignowach Szl., który zaśpiewał piosenkę zatytułowaną „Fantastyczna podróż”.
w II kategorii wiekowej (kl. IV-VI) najpiękniej zaprezentowała się EWELINA WORZAŁA, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie, i piosenką pt.: „Najtrudniejszy pierwszy krok” wywalczyła I miejsce. II miejsce należy do JOANNY KROPISZ, również uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w utworze pt.: „Kołysanka dla E.T.”, natomiast miejsce III zajęła JAGODA SZCZUKA z Zespołu Szkół w Rajkowach prezentując utwór pt.: „W dyskotece zwierzęcej”.
III kategoria należy do gimnazjalistów. I tu, tak jak w poprzednich kategoriach, jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie, po długiej naradzie, jury zdecydowało się przyznać I miejsce JAGODZIE ŚMIGIELSKIEJ, uczennicy Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach, która zaśpiewała wraz z chórkiem towarzyszącym piosenkę pt.: „Może się wydawać”. II miejsce należy do JOANNY NABAKOWSKIEJ, uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie. Joasia zaśpiewała piosenkę „Nie płacz Ewka”, a III miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła MARTA PIOTROWSKA, gimnazjalistka z Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie, która śpiewając piosenkę Anny Jantar pt.: „Tyle słońca w całym mieście”, poruszyła publiczność.
Poziom tegorocznego Festiwalu Wokalistów był bardzo wysoki, a jury oceniające wykonawców składało się z profesjonalistów. Byli wśród nich: Małgorzata Pielak – nauczycielka Szkoły Muzycznej w Pelplinie, Antoni Jendrzejewski, który także uczy w Szkole Muzycznej, Katarzyna Armatowska – nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz Andrzej Herstowski – członek zespołu „TRIO BROTHERS”, który dodatkowo w przerwach umilał czas śpiewem.
Organizatorzy dziękują jurorom za wkład pracy, nauczycielom za przygotowanie uczestników do konkursu, a szczególnie wszystkim wykonawcom, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczny festiwal.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003