Dzisiaj jest 05 lipca 2020 r.
  Nr 3 (152) Marzec 2004
 Nr 3 (152) Marzec 2004  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Najlepsze gospodynie z Kociewia i Kaszub
I powiatowy konkurs ortograficzny


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


Z policyjnego notatnika


19 lutego około 22.00 na dworcu PKP w Pelplinie został umyślnie podpalony mężczyzna, mieszkaniec Pelplina. Palił się od pasa w górę a został ugaszony przez patrol policyjny. Policjanci: sierż. Ryszard Ulenberg i st. posterunkowy Maciej Piechowski ugasili płonącego mężczyznę służbowymi kurtkami. Niestety, 27 lutego mężczyzna zmarł w szpitalu w Gryficach. Ustalono dwóch sprawców podpalenia, którymi są mieszkańcy Pelplina.

18 lutego w ciągu dnia dokonano dwóch włamań do plebanii w Rajkowach i Lignowach Szlacheckich. Sprawcy po upewnieniu się, że na plebanii nie ma nikogo, dokonali włamania w poszukiwaniu pieniędzy. Spowodowali sporo szkód. Szybko ustalono początkowe numery rejestracyjne samochodu, którym posługiwali się sprawcy. Okazało się, że pochodzą z powiatu Gryfice. Dzięki współpracy KPP w Gryficach, sprawcy włamań zostali zatrzymani.

Na terenie gminy Pelplin nasilają się kradzieże złomu, a raczej wszystkiego co wykonane jest z metalu. W większości przypadków sprawców udaje się ustalić, a sprawy kierowane są do sądu.

Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003