Dzisiaj jest 17 stycznia 2019 r.
  Nr 9 (146) Wrzesień 2003
 Nr 9 (146) Wrzesień 2003  Informator > Czytaj artykuł  Zobacz koniecznieW numerze:

Kociewskie korzenie rodziny Klaassenów


Wydawca:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie

Adres redakcji:
ul. Sambora 5a
83-130 Pelplin

tel. 58 536 33 43
kom. 609 929 809

e-mail:
biblioteka@pelplin.pl, informator@pelplin.pl


W pelplińskim DPS
Wakacyjne posiłki dla dzieci


W ciągu roku szkolnego znaczny procent dzieci korzysta z darmowych posiłków w szkołach i w “Caritas”. Większość z nich nie miała okazji wyjechać na wakacje. Aby nie pozbawić tych dzieci chociaż jednego gorącego posiłku w ciągu dnia, dyrektor DPS w Pelplinie, Rufin Wysocki wraz z personelem i w porozumieniu ze starostą tczewskim Markiem Modrzejewskim, zorganizował wakacyjne dożywianie dla dzieci. Z darmowych posiłków przez całe wakacje codziennie korzystało około 120 dzieci z Pelplina i okolic.
Personel DPS wykazał się dużym bezinteresownym zaangażowaniem i włożył wiele serca w to, aby dzieci – oprócz smacznego posiłku, który dostały – mogły czuć się tu jak w domu. W organizowaniu posiłków pracownikom DPS pomagała niezmordowana pani Katarzyna Guz.
Na zakończenie okresu wakacyjnego w DPS odbyła się zabawa przy muzyce, a dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Środki na dożywianie dzieci w pelplińskim DPS pozyskane zostały z wielu źródeł. Sponsorzy wpłacali pieniądze na specjalne konto lub wspomagali akcję darami rzeczowymi. Głównymi sponsorami akcji letniej byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pelplinie, Kuria Diecezjalna w Pelplinie, starosta tczewski Marek Modrzejewski, zakład mięsny państwa Michna, zakład mięsny państwa Rąbała z Bielawek, cukrownia “Pelplin”, apteka “Pod Orłem”, “Pelbud” – Adam Kwidzyński, zaś pieczywo ofiarowali: A. Chojnacki, L. Meler, A. Flisik oraz piekarnia Eggert i Liss.

Autor: .Pelplin Miasto z duszą
Biblioteka Pelplin
 Informator Pelpliński - [ Czytaj ] [ Archiwum ] [ Kontakt ] - R-net 2003